KINO EDUKACIJOS PROJEKTAS MOKSLEIVIAMS “KINO BUSO” KINO DIRBTUVĖS

Šio projekto tikslai yra dvilypiai: lavinti moksleivių įgūdžius „perskaityti“ audiovizualinį kūrinį bei atskleisti vizualinio teksto, kino kalbos teikiamas galimybes saviraiškai ir kūrybai. Tuo pačiu vizualinis raštingumas tampa vis svarbesnis šiandieniniame kontekste, tiek suvokiant meno kūrinius, tiek ir įvairias medijas.
Todėl siekiame skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją.

Kino dirbtuvių tikslas – supažindinti moksleivius su kino kūrimo pagrindais ir leisti patiems praktiškai juos išbandyti. Per užsiėmimus moksleiviai susipažįsta su įvairiais kino žanrais, sužino, kaip kuriamas kinas: susipažįsta su kino gamybos terminais, pagrindiniais kino kalbos elementais ir išmoksta juos atpažinti kine, kino profesijomis, filmo kūrimo etapais, kino technika. Kurdami savo filmus moksleiviai praktiškai išbando tuos pačius kino etapus, susiduria su tais pačiais sunkumais kaip ir tikrame kine ir padedami dirbtuvių vadovų moko su jais susidoroti.

Kiekvienais metais rengiame įvairios trukmės kino dirbtuves. Moksleiviai, padedami profesionalų, patys filmuoja trumpo metro filmus, atlieka įvairias kūrybines užduotis, mokosi audiovizualinės kalbos pagrindų, ypatingas dėmesys kreipiamas istorijos pasakojimui ir kostravimui vizualinėmis raiškos priemonėmis. 

Kino dirbtuves veda pripažinti jaunosios kartos kino režisieriai bei edukatoriai Marat Sargsyan ir Andrius Blaževičius, kurių režisuoti filmai yra sulaukę didelio susidomėjimo Lietuvoje, bet ir pelnę daugybę apdovanojimų užsienio kino festivaliuose.

2019 m. surengta 11 kino dirbtuvių 12 - 18 m. moksleiviams įvairiuose Lietuvos miestuose.

Projektą finansuoja:

Logotipai webui.PNG